Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Sprzedaż końcowa paliwa stałego

Informujemy, że od maja rusza sprzedaż końcowa węgla sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Sprzedaż odbywa się bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych. Takie zmiany wprowadza podpisana 27 kwietnia 2023 r. przez prezydenta nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Zmiany w ustawie zakładają:

1) wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla;
Mieszkańcy mogą składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.


2) brak limitu ilościowego;
Zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.


3) węgiel dla mieszkańców innych gmin.
Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego.

Na dzień 10 maja 2023 roku Gminie Platerówka pozostało:

- węgiel kamienny orzech -  10,8 ton

- węgiel kamienny groszek – 31,0 ton.

Odbiór paliwa stałego nastąpi po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego. Pracownicy tut. Urzędu skontaktują się z Wnioskodawcą celem ustalenia terminu odbioru węgla. Miejsce odbioru - PHU Mielnik, Mielnik Grzegorz z siedzibą we Włosieniu 167, 59-816 Platerówka.

Przy sprzedaży końcowej koszt węgla – 2.000,00 zł za tonę.

Do powyższej ceny nie wlicza się kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania do gospodarstwa domowego (art. 5 ust. 3 Ustawy). Istnieje możliwość transportu przez firmę obsługującą sprzedaż, po indywidualnym ustaleniu kwoty transportu.

Wnioskodawca ma możliwość samodzielnego odbioru węgla ze składu. W tym przypadku należy zagwarantować sobie środek transportu na który zmieści się całe zamówienie. Nie dopuszczamy odbioru węgla w częściach.

Płatność wyłącznie gotówką przy odbiorze węgla. Przy odbiorze i płatności wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu – m.jurczenko@gminaplaterowka.pl lub tel. 75 7221690.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-11 13:51przez:
Opublikowano:2023-05-11 13:53przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Platerówka
Odwiedziny:208

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.