Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zmiany w przyznawaniu dodatku węglowego

Nowelizacja ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe wprowadza zmiany i możliwość wypłaty dodatku węglowego w przypadku gdy:
 
- pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem w odrębnych lokalach,
- źródłem ogrzewania jest oddzielne lub współdzielone źródło ciepła,
- możliwe jest przyznanie dodatku nawet w sytuacji, jeżeli źródło nie było wcześniej zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
 
 Przesłanką do wypłaty dodatku węglowego w przypadku takich gospodarstw domowych będzie decyzja administracyjna, wydana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Platerówce.
 
Możliwość ponownego złożenia wniosku o dodatek węglowy
 
W związku z powyższym zainteresowane osoby, które spełniają wyżej wymienione wymogi, a których wnioski pozostawiono wcześniej bez rozpoznania lub wydano decyzje odmowne, o możliwości ponownego złożenia wniosku o dodatek węglowy.
 
Wnioski przyjmowane są do 30 listopada 2022 roku  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Platerówce w godzinach pracy.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-23 11:51przez:
Opublikowano:2022-11-23 11:53przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Platerówka
Odwiedziny:798

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.